•  
  •  
  •  
  •  

Novinky

Lancia na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2014

  • Hvězdou expozice bude model Ypsilon, módní městský vůz značky Lancia.
  • Premiéra Lancie Ypsilon Elefantino modelového roku 2014: nové barvy karoserie, nové interiéry, nové barvy doplňků a řada prvků pro personalizaci potvrzují mladistvou, módní a dostupnou povahu vozu.
  • Vexpozici se představí také nový výstavní model Lancia Ypsilon ELLE, který přichází s novými barvami, materiály, textiliemi a exkluzivním dílenským zpracováním, jež jsou hodny prestižních přehlídkových mol.
  • V expozici bude k vidění i kolekce značkových předmětů Mopar® pro model Ypsilon.

 

Lancia zvolila ženevský autosalon za místo světové premiéry modelu Ypsilon Elefantino modelového roku 2014. Od března bude model Elefantino k dispozici ve třech nových barvách karoserie (šedá Kaki, modrá Zaffiro a šedá Carrara) v kombinaci s novými barvami doplňků: Lime, Watermelon a Coconut.

 

Trojice nových barev pro doplňky zvýrazňuje logo Elefantino na víku zavazadlového prostoru a logo Y na krytech kol a na bočním sloupku karoserie. Volit lze rovněž provedení masky chladiče, krytů vnějších zpětných zrcátek a krytů kol, jež mohou být leskle černé nebo matně šedé.

 

Nová Lancia Ypsilon Elefantino modelového roku 2014 přichází se šesti balíčky personalizace, které jsou v dokonalém souladu s módními trendy - dva pro každý ze tří nových barevných řešení. Grafika na sloupcích karoserie a krytech kol je k dispozici ve verzi Camouflage pro provedení Lime, verzi Animalier pro provedení Watermelon a Pois pro provedení Coconut. Kromě toho je k dispozici sada Coulour Touch zahrnující kryty zrcátek a kryty kol ve žlutém provedení pro Lime, červeném pro Watermelon a bílém pro Coconut.

 

Nápadné interiéry nabízejí zcela novou grafiku s ozdobným prošíváním a logem Ypsilon v souladu s barvou karoserie a také nové lesklé černé nebo matně šedé provedení přístrojového panelu a obložení dveří.

 

Barva je víc než jen estetickým prvkem modelu Ypsilon. Je nedílnou součástí produktové filozofie založené na eleganci, půvabu, osobitosti a možnostech personalizace.

Model Ypsilon Elefantino modelového roku 2014 dále rozšiřuje škálu možností personalizace, která oslovuje mladé a dynamicky žijící zákazníky a v roce 2013 velmi pozitivně ovlivnila prodejní výsledky tohoto modelu.

V expozici v Ženevě se představí všechny tři nové varianty modelu Elefantino 2014 - Lime, Watermelon a Coconut -, a to se zážehovým motorem 1.2 69 k.

 

První z nich se pochlubí šedou metalízou Kaki s doplňky v odstínu Lime. Z vnějšího pohledu se jedná o logo Y na bočních sloupcích karoserie a krytech kol jako i logo Elefantino v odstínu Lime na víku zavazadlového prostoru. Maska chladiče, kryty kol a boční sloupky jsou vyvedeny v matně šedém odstínu. Uvnitř vozu zaujmou nová sedadla s prošíváním, logem Yspilon v odstínu Lime a matně šedým zpracováním přístrojového panelu a obložení dveří. Mezi další prvky patří kit Camouflage s grafikou Camouflage na sloupcích karoserie a specifické kryty kol s matnými detaily v odstínu Lime.

 

Druhým vystaveným vozem je Lancia Ypsilon Elefantino '14 v novém pastelově šedém odstínu Carrara s doplňky v barvě Watermelon a leskle černou maskou chladiče, kryty kol a kryty vnějších zpětných zrcátek. Výrazný vzhled vozu doplňuje kit Animalier se speciální grafikou na sloupcích karoserie a krytech kol jako i koberečky s doplňky v odstínu Watermelon.

 

Řadu Elefantino doplňuje nová metalická barva Zaffiro Blue s doplňky Coconut a matně šedými prvky.

 

Modely Ypsilon Elefantino '14 v expozici nabízí nepřeberné množství výbavy: klimatizaci, rádio s CD/MP3 přehrávačem, systém Blue&Me, kožené čalounění volantu s ovladači rádia a hlavice řadicí páky, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka a chromovanou koncovku výfuku.

 

V expozici Lancie v Ženevě se představí také výstavní vůz Ypsilon ELLE, který je skvělým příkladem špičkového dílenského zpracování, vysoce kvalitních materiálů ze světa módy a důmyslného laku. Jedná se zatím pouze o stylistické cvičení, jehož některé prvky se objeví na speciální sérii Ypsilon ELLE, jež se představí na podzim.

Exkluzivní výstavní kousek s logem ELLE na kolech kombinuje dvě barvy, a sice GLAM Cipria a černou Pearlescent, s čalouněním v kombinaci špičkové kůže a Alcantary s efektem Galuchat (vysoce kvalitní kůže charakterizovaná přirozenou zrnitostí). Vystavený vůz je vybaven vznětovým přeplňovaným motorem 1.3 MultiJet II o výkonu 95 k a zahrnuje automatickou klimatizaci, elektricky ovládaná zpětná zrcátka, ESP, rádio s CD/MP3 přehrávačem, systém Blue&Me s ovládáním na volantu a kožené čalounění volantu a řadicí páky.

Ženevský autosalon je další příležitostí k detailnímu prozkoumání značkových firemních předmětů navržených speciálně pro model Lancia Ypsilon Elefantino. Exkluzivní příslušenství vyrobila značka Mopar®, která se v rámci skupiny zabývá díly, službami a péčí o zákazníka. Tyto předměty zahrnují například sluneční brýle Italia Independent v unikátní edici pro Ypsilon Elefantino a řadu dalších velmi kvalitních předmětů, které vyjadřují koncept unikátního a stylového vozu pro nejnáročnější zákazníky.

 

Expozice má vysoký vizuální dopad a je pojata v duchu módy, což je oblast, kde se Lancia cítí skutečně jako doma.

 

Originalita a personalizace jsou témata, která vyjadřují eleganci modelu Ypsilon. Návštěvníci mohou v expozici objevit některé funkce modelu prostřednictvím interaktivní dotykové obrazovky, vyzkoušet si použití všech možných barev nové verze Elefantino a zvolit doplňky, které budou nejlépe vyjadřovat jejich osobnost a budou ladit s jejich temperamentem.

Lancia Ypsilon ELLE potvrzuje těsné spojení Lancie se světem módy. Vystavený vůz je předobrazem modelu, jenž bude představen v září tohoto roku. ELLE je dokonalým vyjádřením elegance značky Lancia a dokazuje neustálé hledání nových, moderních a inovativních řešení. Vysoce kvalitní materiály a ručně zpracované detaily, které jsou dnes používané ve světě módy, mění tento model ve skutečnou ikonu, která nepochybně přiláká zákazníky hledající výjimečně výrazný produkt.

 

S novými prvky Lancia Ypsilon potvrzuje své postavení ve světě designu. Z nejnovějších trendů vychází nejen její styl a elegance, ale také forma komunikace s veřejností. Příkladem může být LanciaTrendVision.com, mezinárodní internetový magazín Lancie, který již čtyři roky podporuje experimentální práci mnoha umělců. Je to jakási laboratoř zaměřená na objevy nových trendů v módě, designu, životním stylu, fotografii, umění a architektuře.

 

Prostřednictvím prospektů a informačních materiálů se návštěvníkům představí také produkty zaměřené na automobilový trh finanční společnosti FGA Capital působící na všech hlavních evropských trzích (ve Švýcarsku prostřednictvím Fidis Finance). Jejím posláním je podpořit prodeje všech značek Fiat Group Automobiles prostřednictvím inovativních finančních produktů a služeb určených pro dealerskou síť, zákazníky a společnosti.

Lancia Ypsilon Elefantino '14

Tento módní městský vůz, který byl navržen pro mladou metropolitně založenou klientelu, jež se zajímá o poslední módní trendy, prošel řadou úprav. Nyní jsou k dispozici čtyři verze - Elefantino '14, Gold, Platinum a speciální série MOMODESIGN -, které mohou být kombinované s pěti motorizacemi: 1.2 Fire EVO II 69 k, 1.2 Fire EVO II LPG 69 k, 0.9 TwinAir 85 k v kombinaci s manuální nebo automatizovanou převodovkou, vznětový přeplňovaný motor 1.3 MultiJet II 95 k a dvoupalivový motor 0.9 Turbo TwinAir 80 k s pohonem na zemní plyn.

 

Největší novinkou je nová Ypsilon Elefantino '14 a její tři odlišné styly - Lime, Watermelon a Coconut -, které rozšiřují možnosti personalizace mladistvým, moderním a dostupným způsobem. Nová verze je charakteristická klikami dveří v barvě karoserie, žlutým (Lime), červeným (Watermelon) nebo bílým (Coconut) logem na zadních výklopných dveřích a logem Y na krytech kol a bočních sloupcích karoserie ve stejných odstínech. Maska chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek mohou být v leskle černém nebo matně šedém provedení v závislosti na preferované barevné kombinaci.

 

Paletu barev rozšiřují tři nové odstíny: šedá Carrara, šedá metalíza Kaki a modrá metalíza Zaffiro.

 

Osobitost a rafinovanost se prolínají také interiérem, který nabízí novou grafiku Urban Chic a specifická sedadla v šedém, bílém a černém provedení. V závislosti na verzi mají prošívání a logo Y na sedadlech stejný odstín jako doplňky na exteriéru. Přístrojový panel a obložení dveří mohou být vyvedeny v leskle černém nebo matně šedém laku, opět v závislosti na barevném řešení karoserie.

 

Nová Lancia Ypsilon Elefantino '14 nabízí šest personalizačních balíčků, dva pro každou verzi, jež jsou v dokonalém souladu s módními trendy. Pro verzi Lime je určen paket Camouflage (obsahuje logo Y v odstínu Lime a grafiku Camouflage na bočních sloupcích karoserie a krytech kol) a paket Lime Colour Touch (kryty vnějších zrcátek a kryty kol ve žlutém odstínu Lime). Pro verzi Watermelon jsou k dispozici pakety Animalier (červené logo Y v odstínu Watermelon a grafika Animalier na bočním sloupku karoserie) a Watermelon Colour Touch (červené kryty zrcátek a kryty kol). Pro verzi Coconut jsou pak určené pakety Pois (bílé logo Y a grafika Pois na sloupku karoserie a krytech kol) a Coconut Colour Touch (bílé kryty zrcátek a kryty kol).

 

Symbol Elefantino je se značkou Lancia spojený už dlouhá léta. Malého slona si v roce 1953 zvolil Gianni Lancia, syn zakladatele firmy Vincenza, za znak nově vznikajícího závodního týmu. Tento symbol se objevil v letech 1997 až 2003 i na nové Lancii Y, a to v několika barevných variantách včetně modré a červené. Tento model byl prodán v počtu 320 000 kusů a tvořil 45 % prodejů řady.

Úspěch těchto modelů spočívá v dostupnosti a stylu pro mladé motoristy.

Symbol Elefantino se vrátil zpět v roce 2013 na nové pětidveřové Lancii Ypsilon a symbolizuje dostupnější variantu určenou mladším zákazníkům, kteří se chtějí odlišit vozidlem jedinečného stylu.

Kolekce Elefantino 2014 rozšiřuje možnosti personalizace, kterým zákazníci dávají stále větší prostor.

 

Kromě toho si zákazníci mohou vybrat ze tří nových odstínů karoserie: šedé Carrara, šedé Kaki a modré Zaffiro. Nabídku Lancie Ypsilon '14 doplňují odstíny bílá Neve, černá Vulcano, červená Argilla, Turchese, šedá Pietra, šedá Argento nebo purpurová Aurora.

 

Paleta motorizací zahrnuje zážehové motory 1.2 69 k a 0.9 Turbo TwinAir 85 k s manuální nebo automatizovanou převodovkou, vznětový přeplňovaný motor 1.3 MultiJet 95 k, dvoupalivový motor 1.2 LPG 69 k a dvoupalivový motor 0.9 Turbo TwinAir 80 k na zemní plyn. Posledně jmenovaná jednotka je prvním dvouválcem, který je poháněn zemním plynem. Motor zaznamenává při jízdě na zemní plyn nízké emise CO2 (86 g/km) i nízkou spotřebu paliva (3,1 kg/100 km v kombinovaném provozu).

 

Tento motor, který byl oceněn jako Nejekologičtější motor roku 2013, kombinuje inovativní technologii MultiAir, přeplňování, koncept downsizingu TwinAir a specifickou technologii vstřikování zemního plynu do válců. Technologie TwinAir Turbo podporuje všechny přednosti zemního plynu, aniž by bylo omezeno potěšení z jízdy a výkon.

 

Ve srovnání s benzinovou verzí dvouválcový dvoupalivový motor TwinAir nabízí řadu specifických součástí, jakými jsou sací potrubí, vstřikovače, elektronická řídicí jednotka a odolná ventilová sedla se speciální geometrií. Perfektní integrace všech komponent a nejmodernější technologie, jakými jsou systém MultiAir a přeplňování, zaručují maximální spolehlivost a zajišťují výkon a jízdní vlastnosti stejné i při provozu na zemní plyn.

 

Výstavní model Ypsilon ELLE

Na autosalonu v Ženevě se představí nová Lancia Ypsilon ELLE, která byla inspirována módou, tedy zcela v duchu své koncepce módního městského vozidla.

 

Vůz charakterizují vysoce kvalitní materiály a unikátní zpracování karoserie, jako i doplňky a jejich provedení. Výsledkem je směs různých materiálů s moderním a vysoce kvalitním zpracováním, které se dnes využívají ve světě módy.

 

Tento výstavní model, který je vrcholným vyjádřením elegance Lancie, je součástí spolupráce s ELLE, která trvá již od roku 2010. Teno magazín se zaměřuje na ženy, které chtějí být moderní a zajímají se o nové trendy v módě. První verze speciální série Ypsilon ELLE byla představena v roce 2010 a evropskými zákazníky byla vysoce ceněna.

 

V návaznosti na tento úspěch představuje nyní Lancia v Ženevě model Ypsilon ELLE v elegantní dvoutónové karoserii, která kombinuje úchvatný třívrstvý černý lak s třívrstvým metalickým základem, který se v produkci automobilů objevuje vůbec poprvé.

 

Stejná barva zdobí i 16palacová litá kola. Důmyslná povrchová úprava s logem ELLE na kolech a dalších detailech karoserie: od krytů zrcátek po logo Y na bočním sloupku karoserie, od masky chladiče po kliky dveří a od nápisu Ypsilon na víku zavazadlového prostoru po okolí mlhových světel.

 

Výrazný vzhled dodává interiéru speciální kožené čalounění Frau s přirozenou zrnitostí v odstínu Cipria, který zdobí rovněž přístrojový panel, boky sedadel, panely dveří a lemy koberečků. Černá kůže Salomon Natural s dvojitým prošíváním v odstínu Cipria dodává eleganci volantu, hlavici řadicí páky a kapličce s kontrolními ukazateli. Další dotek exkluzivity zajišťují sedáky a opěradla čalouněné tkaninou s čisté vlny s efektem Galuchat (efekt špičkové kůže s přirozeným povrchem). Dosažení tohoto vzhledu s bohatou a zvláštní strukturou vyžaduje inovativní proces zpracování.

 

Rafinovaný vzhled zakončuje povrchová úprava leštěného rhodia, a to na rámečcích a lištách, dále nápisy ELLE na palubní desce, černé čalounění z Alcantary na odkládací ploše, střecha z mikrovlákna v odstínu Cipria a černá vlna s efektem Galuchat a logem ELLE na hlavových opěrkách.

 

„Móda miluje různorodost," řekl šéfredaktor módního magazínu ELLE Italia. „Smíchání látek a grafiky, které navozují dojem luxusu, je ve skutečnosti jedním z nejvýraznějších trendů současné módy.

Interiér výstavního modelu z vlněné tkaniny s efektem Galuchat připomíná luxusní materiály z dob Ludvíka XV. a je zcela v souladu s trendem různorodosti. Hybridizace materiálů, díky níž vznikají vysoce kvalitní a inovativní tkaniny, je dnes velmi častým jevem na světových přehlídkových molech a nám v ELLE se velmi líbí zejména proto, že tyto materiály jsou nové a vkusné."

 

Je zřejmé, že tým stylistů z designového centra značky Lancia věnoval špičkovým a moderním materiálům jako i barevným kombinacím modelu Ypsilon ELLE mimořádnou pozornost.

Copyright © 2011FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES ČR s.r.o. Produced by Picabo.cz, a.s. | Používáním těchto stránek souhlasíte s Obchodními podmínkami
FCA Group | www.lanciatrendvision.com | www.lanciachannel.tv | www.lanciaforsocial.org