•  
  •  
  •  
  •  

Novinky

Lancia Ypsilon, která potěší!

Jeden z našich prodejců se setkal s velmi spokojeným majitelem Lancia Ypsilon, který neváhal a seznámil nás s ním. My Vám tedy přinášíme krátký rozhovor.

Základní info:

  • Autor: Tamara Furmaňská
  • Foto: Jiří Andera

 

Majitel vozu Lancia Ypsilon: Petr Mazur, Praha, 57

  • Najeto: 8.000 km za cca 4 měsíce
  • Průměrná spotřeba: do 6,0 l

 

Jeden z našich prodejců se setkal s velmi spokojeným majitelem Lancie Ypsilon, který neváhal a seznámil nás s ním. My Vám tedy přinášíme krátký rozhovor.

 

Otázka číslo 1.

Proč jste se rozhodl pro značku Lancia a konkrétně pro model Ypsilon?

Značku Lancia znám léta. Vždy se mi líbil její design a i tentokrát mě u nové Ypsilonky zaujal. Mé předchozí auto bylo Volvo S60, které bylo pro dvě osoby zbytečně velké, a proto jsem začal přemýšlet o něčem novém, menším. Hledal jsem vůz, který by splňoval tato kritéria: nízká spotřeba a nízké provozní náklady, výbava podle mých představ (např. automatická převodovka, tempomat, ESP a další prvky zvyšující komfort jízdy), zajímavý design (včetně zajímavé barvy – zvolil jsem si béžovou metalickou barvu Sabbia, která vypadá velmi luxusně a elegantně), menší auto a pohodlí na cestách (a to nejen pro mne a přítelkyni, ale i pro našeho psa). Ypsilonka z toho vyšla jako naprosto nejzajímavější.

 

Otázka číslo 2.

Mezi jakými značkami jste vybíral?

V závěru jsem zvažoval Peugeot 207 SW, Toyotu Yaris a Lancii Ypsilon. V Peugetu jsem se (kromě jiného) necítil dobře, a to ani na prodejně. Yaris je v jakékoliv výbavě bez temponatu, a tak zůstala Lancia Ypsilon. Ypsilonka splňovala všechna moje kritéria. Navíc byl v autosalonu Lancia velmi příjemný prodejce a hned jsme si mohli Ypsilonku i vyzkoušet.

 

Otázka číslo 3.

Máte s italskými vozy nějaké předchozí zkušenosti?

Mé předchozí zkušenosti jsou bohaté, ale ne vždy italské :-). Asi jako téměř každý jsem měl v minulosti Trabanta, pak Malucha. Často jsem střídal Nissany, škodovky. Měl jsem Reanulta, Daewoo, ale spokojený jsem byl i s Fiatem Fiorino. V posledních 10 letech jsem se však já i některé mé děti orientovali na Volvo. Což je i má předchozí zkušenost před Ypsilonkou.

 

Otázka číslo 4.

Jakou jste zvolil motorizaci a jaké byly důvody této volby?

Zvolil jsem motor 0,9 8v TwinAir 85k DFN (automat). Jednak mě velmi zaujala spotřeba a zároveň i fakt, že tento motor získal cenu Engine of the Year neboli Motor roku 2011. Navíc ač dvouválec, je to skutečně velmi svižný motor.

 

Otázka číslo 5.

Na jaké trasy Ypsilonku nejčastěji využíváte a kolik máte najeto km?

S Ypsilonkou jezdím všude tam, kam potřebuji. Nejčastěji však po Praze. Pak také mimo Prahu za rodinou (severní Morava) nebo na víkendové výlety. Naposledy jsme s ní byli dokonce v Amsterdamu, což je cca 950 km, a ačkoli jsme jeli v plném obsazení, tedy 4 dospělé osoby a plný kufr, spotřeba se stále udržela na 6,0 l. Za rok teď najedu mezi 20.000 - 30.000 km. Dříve to samozřejmě bylo více, kolem 60.000 km/rok. Musím ale říci, že Ypsilonka je pohodlná nejen ve městě, ale i na dálnici, a to jak při 130 km/hod, tak i blízko svého maxima, tj. při 170 km/hod :-). Naposledy jsem měřil spotřebu při cestě z Kutné Hory do Prahy. Jel jsem celou cestu mimo dálnici a udržoval jsem důsledně povolenou rychlost (v obci 50 km/hod, mimo obec 90 km/hod). K mému velkému překvapení jsem měl v Praze na Smíchově průměrnou spotřebu 4,2 l/100 km. Musím přiznat, že takovou spotřebu jsem nečekal.

 

Otázka číslo 6.

Jaké jsou reakce Vašich známých a přátel na Lancia Ypsilon? Znají ji?

Ypsilonku zná z mého okolí málokdo. Lancia jim většinou něco říká, ale neznají konkrétní modely. Zatím jsem se setkal jen s kladnými názory, většinou Ypsilonka všechny nadchla. Někdo sice řekl, že by si ji nekoupil, ale že se mu líbí.

 

Otázka číslo 7.

Co se Vám na Ypsilonce nejvíce líbí?

Všude se vejde :-). Je pohodlná a to i na dlouhé cesty. Skvělý systém Start&Stop, robotizovaná převodovka a perfektní výbava za skvělou konečnou cenu (po slevě cca 365.000,- CZK).

 

Otázka číslo 8.

Přesvědčil Vás o koupi i přístup dealera?

Samozřejmě ano. Jak už jsem říkal, nejenže na showroomu, kde jsem si ji kupoval, bylo velmi příjemné prostředí, ale také zejména prodejce byl velmi vstřícný a ochotný vše ukázat a vysvětlit. Navíc jsme si Ypsilonku mohli sami hned projet.

 

Otázka číslo 9.

Můžete se podělit o nějakou zajímavost s Vaším vozem?

Asi zmíním mého psa (border terier), který nerad jezdil ve Volvu. Měli jsme tam pro něj na zadním sedadle takovou tu psí plachtu. V Ypsilonce jezdí v kufru, kde má za zadními opěrkami síťku, a je tam velmi spokojený.

 

Otázka číslo 10.

Doporučil byste naši značku dál?

Samozřejmě ano!

Copyright © 2011FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES ČR s.r.o. Produced by Picabo.cz, a.s. | Používáním těchto stránek souhlasíte s Obchodními podmínkami
FCA Group | www.lanciatrendvision.com | www.lanciachannel.tv | www.lanciaforsocial.org